Категорії Інформація
Каси Додати подію
NOTABENE. Бах. Гольдберг-варіації
18 листопада 2023

NOTABENE. Бах. Гольдберг-варіації

Продаж квитків зупинено
Але ви можете ознайомитись з іншими подіями категорії «КОНЦЕРТИ»
Ціна: 100-200 грн

Івано-Франківська обласна філармонія
м. Івано-Франківськ, вул. Леся Курбаса, 3

Про подію

За легендою, на службі у графа Кейзерлінгка був талановитий юнак Йоганн Готліб Гольдберг - клавесиніст, учень Вільгельма Фрідемана Баха, а згодом і самого Йоганна Себастьяна Баха.

Оскільки граф страждав від безсоння, то Гольдбергу часто доводилося заспокоювати страждання свого роботодавця музикою. Одного разу граф попросив Баха написати для Гольдберга кілька п'єс для клавесина, сповнених м'якості та веселощів, які б оживили його безсонні ночі.

Бах вирішив написати цикл варіацій - форму, яка до цього не надто його цікавила. Проте в його майстерних руках народився зразковий витвір мистецтва. Граф був настільки захоплений ними, що назвав їх «моїми варіаціями».

Він часто говорив: «Мій дорогий Гольдберг, зіграйте мені одну з моїх варіацій». Напевно, ніколи ще Бах не був так щедро винагороджений за свою музику. Граф подарував йому золотий кубок із сотнею луїдорів.

Ми не можемо засвідчити повну достовірність цієї історії, але можемо з упевненістю стверджувати, що «Гольдберг-Варіації» - це один із найвидатніших творів самого Йоганна Себастьяна Баха і світової музичної літератури загалом.

На концерті NotaBene Chamber Group виконає твір у перекладенні для струнного тріо Дмитра Сітковецького.

Виконавці:

Андрій Павлов /скрипка/

Ігор Завгородній /альт/

Артем Полуденний /віолончель/

Попереднє замовлення
Заявка на промо-код