Категорії Інформація
Каси Додати подію
Модільяні. Я пройшов мостом, якого не існує
03 квітня 2024

Модільяні. Я пройшов мостом, якого не існує

Продаж квитків зупинено
Але ви можете ознайомитись з іншими подіями категорії «РЕКОМЕНДУЄМО»

Івано-Франківський національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка
м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 42

Про подію

Режисер вистави Ростислав Держипільський знову здивує глядачів неочікуваним концептуальним рішенням своєї нової постановки.

Історія останніх трьох років життя і кохання видатного художника Амедео Модільяні, одна з робіт якого входить до трійки найдорожчих картин світу, розгортатиметься в наш час, у стінах психіатричної лікарні, в уяві чоловіка, що вважає себе абсолютним генієм.

Колаж з реальних та уявних персонажів, дворівневий мистецький простір сцени-цеху з мольбертами та лікарняними ліжками, пластичне рішення від Ольги Семьошкіної та «жива» музика доповнять сміливу концепцію нового театрального експерименту режисера-новатора Ростислава Держипільського.

За основу сценарію взято ідею фільму Міка Девіса "Модільяні" (2004 р.), однак режисер постановки інтерпретує його за власним баченням.

Головний герой вистави вважає себе Модільяні, палата психіатричної лікарні в його уяві перетворюється то на художній зал академії мистецтв, то на апартаменти, виставкові зали й вулиці Парижу, то на богемне кафе «Ротонда» - місце зустрічей видатних митців початку ХХ століття, а самі митці – художники, поети, скульптори і драматурги – живуть лише в його уяві. Але є у виставі й персонажі зі справжнього життя – це його дружина, її батьки і лікарка, та й вони в його фантазії мають інші імена й обличчя…

"Ця вистава про те, як митець зіштовхується із суспільством, чи може він співіснувати з ним, чи може поєднувати творче життя із сімейним затишком. Ця вистава про абсолютного генія і його хрест" - так сформулював ідею постановки режисер Ростислав Держипільський.

"Ця вистава про мистецтво як хворобу. Це коли митець прокидається, він не може не працювати. Це свого роду наркоманія. Це хвороба в усіх її проявах. Разом із тим мистецтво має здатність лікувати. Сьогодні відомі приклади зцілення мистецтвом – арт-терапія, наприклад", – зазначила художник-постановник вистави Олеся Головач.

Народний артист України Сергій Романюк, який у виставі зіграє роль Ренуара, сказав: "Я радий, що побачив театр. Я побачив, що робить маестро (реж. Ростислав Держипільський). Я побачив, що сьогоднішній театр зовсім інший: він активно експериментує, постійно пропонує глядачам щось нове. Так і має бути. Мистецтво має бути сучасним, актуальним, експериментальним. Тоді воно цікаве, тоді воно живе… Те, що Ростислав запросив мене на роль художника Ренуара, – це для мене подарунок долі".

  • Режисер-постановник - н.а. України Ростислав Держипільський
  • Художник-постановник - Олеся Головач
Попереднє замовлення
Заявка на промо-код