Про подію
Оркестр «INSO-Львів» давно мріяв вирушити у гастрольний тур Україною — ділитися музикою, відчувати єдність з аудиторією у різних містах, надихати й надихатися. І символічно, що першим містом на цьому шляху став саме Івано-Франківськ — місто глибокої культурної пам’яті, творчої енергії та внутрішньої сили. Саме тут, у день, коли починається літо, ми зустрінемось, аби разом наповнити простір музикою, легкістю та надією.
У перший день літа, 1 червня, Івано-Франківську національну філармонію огорне вітер легкості, музичних історій, натхнення та духу змін, без яких неможливий жоден наш день. На чолі оркестру «INSO-Львів» цього вечора виступатиме французький диригент – Ніколя Шалвін, чия майстерність додасть програмі справжньої французької витонченості та емоційності.
У першому відділі концерту прозвучать твори українських композиторів. Блискучим початком стане увертюра до опери «Сокіл» (1768) Дмитра Бортнянського — витончена й театральна, як європейський вітер змін. Її можна порівняти з польотом птаха, що несе роздуми та щирі емоції.
Далі звучатиме симфонічна поема «Знаки» (2013) Ганни Гаврилець. Цей твір огортає слухача глибиною звукових символів, що говорять про сенс життєвих поворотів і пошуки себе. Музика Ганни — про долю, роздуми, меланхолію та внутрішнє світло.
Особливо символічним цього вечора стане виконання «Адажіо памʼяті Мирослава Скорика», видатного українського композитора, диригента та педагога, який відійшов у засвіти 1 червня 2020 року. Авторка твору – учениця Скорика, а також сестра композиторки Ганни Гаврилець, лауреатка Шевченківської премії – Богдана Фроляк. Ця глибока й зворушлива присвята вчителеві звучить ніби щира розмова, у якій лунають слова вдячності, прощання та памʼяті, закарбованій у творах композитора. Роль постаті Скорика в українській культурі неможливо переоцінити, та для INSO-Львів Мирослав Скорик був значно більше ніж велетнем сучасної музики: з 2009 року маестро був художнім керівником оркестру, присвячуючи свій час, любов та увагу молодому поколінню класичних музикантів. З теплотою і надобрішими спогадами про Мирослава Скорика цей твір Богдани Фроляк прозвучить на його честь і пошану.
Друга частина концерту присвячена Людвігу ван Бетховену. Симфонія №6 «Пасторальна» занурить у світ природи — полів, лісів, галявин і джерельної води. У цій музиці — світло, благодать, простота та гармонія з собою і довкіллям.
Фінальним акордом стане грандіозна «Перемога Веллінгтона» або «Битва при Вітторії» (1813) — тріумфальний твір про силу духу та незламність. Ця композиція свого часу принесла Бетховену найбільше слави, і сьогодні її звучання особливо актуальне — всі ми чекаємо на Перемогу. Це буде урочисте завершення і концерту, і цьогорічної Академії Музики оркестру« INSO-Львів», у якій взяли участь десятки талановитих молодих музикантів.
Концерт «Легіт» — це унікальна можливість відчути, як музика змінює простір і час, огортаючи все навколо неповторним вітром гармонії та натхнення.
Виконавці:
Симфонічний оркестр «INSO-Львів»
Ніколя Шалвін, диригент (Франція-Швейцарія)
Програма:
Дмитро Бортнянський. Увертюра до опери «Сокіл» (1768)
Ганна Гаврилець. Симфонічна поема «Знаки» (2013)
Богдана Фроляк. Adagio памʼяті Мирослава Скорика
Людвіг ван Бетховен. Симфонія №6 «Пасторальна» фа мажор, тв. 68
Людвіг ван Бетховен. «Перемога Веллінгтона», тв. 91