Про подію
Утопічна кУмедія «Кайдашеве сІм”я»
Культовий твір української літератури «Кайдашева сім”я» - про Ідеальний світ, який зачаровує. Світ, який ми майже втратили. Світ, який ми не маємо права втратити.
Після розквіту Мазепинського бароко потужна, багата розкішно-барокова Мазепинська Україна перетворилася на провінцію російської імперії під назвою Малоросія. Цілі покоління українців були прошиті постколоніальним мисленням.
Ростислав Держипільський із зірковою командою акторів у постановці утопічної кУмедії за повістю Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я» пропонує художній концепт позачасового існування героїв - носіїв української самобутності, котрі діють у просторі, побудованому за принципом вертепу, де є пекло, земля і Рай.
Поруч із тонким гумором і безтурботністю ми загостримо увагу на історичних травмах, щоб разом їх подолати.
Голова роду Кайдашів у виконанні Олексія Гнатковського – носій українського коду, який не піддався духовному закріпаченню і протистояв деградації. Кайдашиха у виконанні Ірми Вітовської - жінка, яка володіє унікальним набором рис, котрі проведуть глядача від суперкомедійних сцен до трагедії, а потім назад, щоб подарувати абсолютну насолоду.
«Кайдашеве сІм’я» - це про відроджененя втраченого, про наш український рід, про наші вади і нашу унікальність, про шлях від розбрату до порозуміння і розквіту.